dziwny dźwięk w silniku 2.0 TDI CR w seat exeo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wide
    Classic
    • 2010
    • 5

    dziwny dźwięk w silniku 2.0 TDI CR w seat exeo

    i jeszcze kilka świeżych fotek
  • mariuss
    Drive
    • 2008
    • 52

    #2
    dziwny dźwięk w silniku 2.0 TDI CR w seat exeo

    witam,
    od lipca jeżdzę seatem exeo, silnik 2.0 TDI CR 140 KM. Generalnie w 99% przypadkow wszystko wydaje się być ok, ale .... 4 razy zarejestrowałem bardzo dziwne odgłosy w silniku oraz po jego zgaszeniu włączało się chłodzenie i działało przez prawie 10 minut.
    Były to zazwyczaj krótkie wypady zimą w trasię - 30 -40 KM i delikatna jazda więc nie ma mowy o pałowaniu czy przegrzaniu silnika. Co do samych odgłosów. Przypominało to tarcie dwóch kręcących się tarcz (tyle podpowiada mi wyobraźnia). Dzwięki były słyszalne zwłaszcza przy zmianie biegów (puszczanie sprzęgła) oraz przy hamowaniu silnikiem, tzn. wtedy gdy po przyśpieszeniu nagle puszczałem gaz (ale nie wciskałem sprzęgła). Próbowałem sam się temu przysłuchać i na postoju, na luzie robiłem delikatną przegazówkę i puszczałem gaz, wtedy właśnie jak silnik schodził z obrotów najwyraźniej było słychać tarcie jakby 2ch ruchomych tarcz. Byłem z tym na serwisie, ale najgorsze jest to że to się pojawia spontanicznie. Wystąpi dzisiaj, a przy kolejnym odpaleniu silnika już jest ok. Także na serwisie oczywiście nic nie znaleźli. Auto ma jeszcze prawie 1,5 roku gwarancji. Jak coś ma paść to wolałbym zeby jeszcze w tym okresie. Macie jakiś pomysł co to moze być?
    pozdro
    seat exeo 2.0 TDI CR

    Komentarz

    • krzysiek13
      L&K
      • 2010
      • 1155

      #3
      coś mi dwumas chodzi po głowie... ale mogę się mylić
      Octavia

      Komentarz

      Pracuję...